www.tjlibouchec.cz

Rozhovor s kapitánem áčka Radkem Wildem

V době přerušené soutěže kvůli COVID-19 jsme vyzpovídali kapitána našeho áčka.

Jak dlouho působíš v našem klubu?

Jako malej jsem začal s fotbalem na Střekově a kromě nějakého toho roku v Neštěmicích jsem v Libouchci celý život. Což je asi 17 let.

Letošní podzim jsi vedl tým jako kapitán, jak se v této roli cítíš?

Nebylo to pro mě úplně poprvé v roli kapitaná, ale většinou jsem pásku měl spíš jen jako záskok. Je pravda, ze jsem to nečekal, ale byl jsem příjemně překvapený. Cítím se dobře, nějak mě to nesvazuje.

Sám jsi z pozice středního záložníka vstřelil 2 branky, jak by ses jako hráč popsal?

No, těžko říct :D Myslím, že některé situace až moc přehrávám, nejradši bych to vždycky donesl až do brány. Každopádně si myslím, že mě soupeři úplně rádi nemají. Možná je to tím, že často dostávají housle :D

Jak bys hodnotil současný kádr "A" týmu?

Současný kádr si myslím, že je kvalitní a že když se bude trénovat, tak můžeme hrát v klidu v první pětce soutěže. Přišli nějací noví kluci, kteří dobře zapadli a fotbalově jsou na tom dobře.

Do mužstva v létě přišli i mladíci, jak se jeví?

Za mladíky jsem určitě rád, všichni kluci mají dobrou kvalitu a jsou to i pohodoví kluci do party a když budou makat a chtít, tak do budoucna budou dobrým přínosem pro libouchecký fotbal.

Začátek sezóny se týmu podařil, jak velká škoda je přerušení soutěže?

Je to určitě škoda, začali jsme hodně dobře, myslím, že jsme na tom mohli byt i lépe. Ztráta 2 bodu s Proboštovem mene hodně mrzela a v Neštěmicích to byl takový blázinec, ale bod nebo 2 jsme mohli taky urvat.

Jak trávíš období "bez fotbalu", které díky této situaci nastalo?

Období bez fotbalu je zvláštní, sleduju fotbal hodně v televizi a pak mam ještě větší chuť. Těším se, až se všechno vrátí k normálu.

Vidíš v týmu či klubu perspektivu? Co by se podle Tebe mohlo zlepšit?

Perspektivu určitě vidím, zlepšit by se měl přístup některých hráčů k tréninku a ve větším počtu zajít po zápase na to pivo a tmelit partu.

Poslední otázka míří směrem k vánočním svátkům. Máš vše nakoupeno? :) Co bys z role kapitána popřál fanouškům liboucheckého fotbalu?

Všechno nakoupeno mám, ale pro mne to budou smutné Vánoce, jelikož mi odešla babička, která byla jako moje druhá máma. Bohužel to byl celkově špatný rok, ne jen pro mě. Fanouškům bych přál, aby byli hlavně zdraví a aby už zase mohli chodit a fandit. Chtěl bych jim poděkovat za podporu, obzvláště Kačce a panu Hammerovi, kteří nás doprovazí na všechny zápasy.

Žádné nadcházející události.

SK Hraničář Petrovice

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.